Budowa komórki – zestaw powtórzeniowy do druku

Witaj,

przygotowałam dla ciebie zestaw fiszek – karteczek z pytaniami, które pomogą ci powtórzyć informacje dotyczące budowy komórki zwierzęcej i roślinnej.

Budowa komórki – zestaw powtórzeniowy  DO DRUKU

Zawartość zestawu powtórzeniowego

  • 32 fiszki z pytaniami – pytania dotyczą podstawowej wiedzy na temat budowy komórki zwierzęcej i roślinnej oraz roli poszczególnych struktur komórkowych, zdecydowanie na poziomie szkoły podstawowej. Pytania są pogrupowane w kategorie: Rozpoznaj, Budowa, Funkcja, Narysuj, Odpowiedz.
  • 5 ostatnich fiszek jest pustych można na nich umieścić ułożone przez siebie (lub nauczyciela) dodatkowe pytania dotyczące komórki.
  • Planszę przedstawiającą budowę komórki zwierzęcej i roślinnej.
  • Malutką kopertę, która ma służyć do przechowywania fiszek z pytaniami w zeszycie.

Instrukcja – Jak wykonać samodzielnie fiszki?

Na stronie 2 i 3 są fiszki z pytaniami. Wydrukuj je na osobnych kartkach. Następnie wytnij fiszki (tnij wzdłuż cienkich linii konturowych). Na odwrocie każdej fiszki zapisz samodzielnie odpowiedź na pytanie.

Przygotowując fiszki możesz także skorzystać z gotowych odpowiedzi na pytania. Są one przygotowane na stronach 4 i 5. W takim przypadku na odwrocie kartek z pytaniami wydrukuj odpowiedzi i dopiero wtedy wytnij fiszki.

Na pustych fiszkach zapisz inne pytania, dotyczące komórki, np. zawierające dodatkowe informacje lub ciekawostki.

Planszę przedstawiającą budowę komórki zwierzęcej i roślinnej pokoloruj i wklej do zeszytu.

Aby nie pogubić fiszek z pytaniami polecam Ci wykonanie prostej koperty-kieszonki, w której będziesz mógł przechowywać karteczki w zeszycie do biologii.

 Na stronie nr 1 znajduje się wzór koperty – kieszonki. Wytnij kopertę – tnij po liniach ciągłych. Następnie formę zagnij w miejscach linii kreskowanych. Powstałe po zagięciu „skrzydełka” posmaruj klejem i wklej do zeszytu.

 Schowaj fiszki do koperty-kieszonki. Możesz je wyciągać wtedy, gdy będziesz chciał pouczyć się na temat komórki. Pokoloruj rysunek komórki na kopercie.

Zestaw powtórzeniowy zawiera 32 fiszki z pytaniami na temat budowy i funkcji struktur komórkowych zawartych w komórce zwierzęcej i roślinnej. Jest także koperta DIY, w której możesz przechowywać karteczki z pytaniami.

Instrukcja – Jak korzystać z fiszek?

Ucząc się samodzielnie

Jeżeli chcesz powtórzyć swoją wiedzę na temat komórki lub po prostu się pouczyć, skorzystaj z fiszek. Ułóż fiszki w stos, tak aby strony z pytaniami były u góry, strony z odpowiedziami mają być skierowane w dół. Potasuj fiszki.

Czytaj pytania na kolejnych fiszkach i odpowiadaj na nie na głos samodzielnie. Jeżeli nie znasz odpowiedzi, sięgnij do zeszytu lub podręcznika. Następnie sprawdź swoją odpowiedź odwracając fiszkę. Fiszki z pytaniami, na które nie udało ci się odpowiedzieć od razu poprawnie, odkładaj osobno i wróć do nich ponownie, gdy już przeczytasz wszystkie pytania.

Odpytując się w parach

Potasujcie fiszki i rozdajcie tak, aby każdy z was miał połowę karteczek. Ułóżcie je w stos, tak aby strony z pytaniami były u góry, strony z odpowiedziami mają być skierowane w dół.

Na przemian czytajcie pytania zawarte na fiszkach –  tzn. osoba 1 czyta pytanie na swojej fiszce, odpowiada na nie osoba 2. Razem sprawdzacie poprawność tej odpowiedzi odwracając fiszkę. Następnie osoba 2 czyta pytanie, na które odpowiedzi udziela osoba 1. Można grać na punkty.

Mam nadzieję, że fiszki okażą się pomocne. Na wszelkie uwagi czekam w komentarzach.

Jeżeli ściągnąłeś plik i skorzystałeś z ćwiczenia pozostaw tu podziękowanie w formie komentarza – na pewno będzie to dla mnie dodatkowa motywacja do przygotowania kolejnych zadań.

Pozdrawiam serdecznie!

BDziublińska

8 myśli w temacie “Budowa komórki – zestaw powtórzeniowy do druku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s