Moja karykatura
Moja karykatura narysowana przez jedną z uczennic. Atrybuty oznaczają moje ulubione dziedziny biologii – genetykę i ornitologię.

Cieszę się, że zajrzałeś na tę podstronę, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o mnie – autorze 🙂

Nazywam się Barbara Dziublińska.

 

 

Jak się pewnie domyślasz po tematyce bloga – jestem biologiem. Po zakończeniu studiów zaczęłam pracę: nauczanie biologii i chemii na bardzo wiele sposobów.

  • Udzielałam korepetycji, także rocznych przygotowań do matury z obu tych przedmiotów.
  • Organizowałam i prowadziłam warsztaty doświadczeń naukowych dla dzieci przedszkolnych i z podstawówki.
  • Animowałam dziecięce przyjęcia urodzinowe o tematyce „Doświadczenia chemiczne”. Nawet zdarzyło mi się przeprowadzić pokaz ciekawych eksperymentów chemicznych dla przedszkolaków.
  • Uczyłam także jako nauczyciel biologii w gimnazjum.

Jak sami widzisz, miałam okazję współpracować z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku, od przedszkolnych czterolatków do maturzystów. Jednak nie ukrywam, że bardzo lubię pracę z młodzieżą gimnazjalną 😛

Piszę o tych aktywnościach zawodowych w czasie przeszłym, ponieważ obecnie jestem przede wszystkim mamą, która opiekuje się swoją roczną pociechą i czeka na urodzenie się kolejnego malucha. Mimo niewielkiej ilości czasu wolnego staram się w dalszym ciągu robić to, co najbardziej lubiłam w nauczaniu, czyli opracowywanie nowych metod, ćwiczeń, aktywności, które mają pomóc w uczeniu się biologii. Moje stare i nowe pomysły będę zamieszczać właśnie na tym blogu.

Prywatnie jestem również szczęśliwą żoną. Uwielbiam spacery, wycieczki, szczególnie górskie, poznawanie nowych miejsc oraz robienie zdjęć przyrodniczych (ku utrapieniu moich najbliższych ;). W domu jeżeli mam tylko wolną chwilę, to spędzam czas z książką.

Serdecznie zachęcam do komentowania artykułów, a także do kontaktu mailowego: barbara.dziublinska@gmail.com

Zdjęcie
Z moim pupilem, kotką, która wabi się Myszka.