Na tej blogo-stronie będę umieszczać różnego rodzaju materiały, które mają pomóc w poznawaniu biologii w ciekawy i przestępny sposób. Będą to zadania o tematyce biologicznej, wskazówki przydatne do nauki tego przedmiotu, pomocne linki, filmiki i wszystko inne, co według mnie może mieć praktyczne zastosowanie w trakcie nauki.

Można je wykorzystywać na różne sposoby:

Jeżeli jesteś UCZNIEM, to materiały mogą Ci pomóc w przygotowaniach do jakiegoś egzaminu (gimnazjalnego lub maturalnego) lub konkursu, ale także, a może przede wszystkim, do rozwijania własnych zainteresowań związanych z biologią.

Jeżeli jesteś RODZICEM i czujesz się odpowiedzialny za edukację swojego dziecka, to chciałabym abyś znalazł tutaj konkretne narzędzia, którymi będziesz mógł je wspierać w poznawaniu świata.

Jeżeli jesteś NAUCZYCIELEM, to zwróć uwagę, że ćwiczenia, które będę prezentować na blogu, generalnie są przeznaczone do pracy indywidualnej z uczniem lub pracy w małych grupach. Z tego powodu tylko niektóre pomysły będziesz mógł wykorzystać w trakcie zajęć lekcyjnych. Znajdzie się tu jednak dużo inspiracji na zajęcia kółka biologicznego, a także sposoby aktywizacji uczniów szczególnie zainteresowanych oraz uczniów, dla których nauka biologii przedstawia trudność.

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu:

Barbara Dziublińska

barbara.dziublinska@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s